fbpx

Toppik ve Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde birçok insan saç dökülmesinden muzdarip. Saç dökülmesi de seyreklik ve kellik gibi insan psikolojisini etkileyen handikaplara neden oluyor. Saç dökülmesi nedenlerini;  stres, genetik özellik,B vitamini eksikliği, protein eksikliği, antidepresan ve kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımı gibi kısaca sayabiliriz. Peki insanlar saç dökülmesi çözümü için hangi yollara başvuruyor?toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedirKimisi saç ekimini tercih ediyor ki saç ekimi  zaman ve para gibi kaynaklar açısından bazen tercih edilmiyor. Saç ektirmenin maliyetli olması ve süreç  alıyor olması gibi nedenler  günümüz modern insanını “Vakit, nakittir!” diyerek hızlı çözümlere yöneltiyor. Bu hızlı çözümlerden birisi de piyasada toz ve sprey şeklinde iki farklı türü olan saç dolgunlaştırıcılar. Bunlardan birisi Toppik  toz halinde yanında sabitleştirici spreyi Toppik Saç Fiberi ile diğeri ise %100 Türk Sermayeli Luis Bien’in ürünü Saç Dolgunlaştırıcı Sprey. Bu iki ürünü sizler için inceledik. Buyrunuz.

Toppik Nedir? Toppik Saçları Nasıl Gürleştirir?

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir

Toppik, seyrek saçları saniyeler içerisinde gürleştiren özel keratin lifleridir. Toppik saç fiberi, saçlarınızı olduğundan daha gür gösteren ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan mikrolifler halindeki çözüm ürünüdür.

Keratin, çok sert ve dayanıklı bir protein çeşididir. Keratin denince akla yalnızca saçın gelmesinin nedeni, saçın %75’inden fazlasının keratin proteininden oluşmasıdır. Fakat keratin aynı zamanda diş, tırnak ve deride de bulunur.  Toppik’in içerisinde de toz halde keratin bulunuyor. Saçın ham maddesiyle toppiğin içerisinde bulunan proteinin aynı olması, ürünün insan vücuduna aykırı olmadığının ispatıdır.

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir-4

Toppik Nasıl Kullanılır?

Öncelikle saçlar yıkanmalı ve bir havlu ile tamamen kurutulmalıdır. Toppik yalnızca kuru saçlar üzerinde etkili bir üründür.

Toppik kutusunu saçınızdan 10 ile 15 cm uzak tutarak sallayınız. Ürünü daha dar alanda kullanacaksanız, kutuyu biraz daha yaklaştırmanız gerekecektir.

Saçınıza toppik dökerken, başparmakla işaret parmağı arasındaki bölgeyi alnımıza siper olarak kullanabiliriz. Burada tozun göze ve yüzün diğer bölgelerine dökülmesi engellenebilir.

Saçınızın seyrekliği tamamen kapanana kadar toppik dökmeye devam edebilirsiniz. Saçınız tam anlamıyla dolgunlaştığında partikülleri sabitlemek için spreyi kullanabilirsiniz.

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir

Toppik Bir İlaç mıdır? Toppik Saç Çıkartır mı?

Toppik bir ilaç ya da tedavi yöntemi değildir. Yalnızca saçınızın görüntüsünü etkileyen bir kozmetik üründür. Var olan saçın, sayısında ve kalitesinde azalma yapmaz. Saçınız, yıkadığınızda tekrar eski haline döner.

Doktor kontrolü olmaksızın, istediğiniz kadar ürünü gönül rahatlığı ile kafanıza dökebilirsiniz. Alerji, kaşıntı ya da herhangi bir döküntü ile karşı karşıya kalmazsınız.

Hangi Renk Toppik Kullanmalı?

Saç spreyi kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta, doğallıktır. Saçınızda doğal görüntüyü sağlayamadığınız zaman kullandığınız ürün karşı tarafın gözüne batacak ve estetik olmayan bir görüntü oluşacaktır. Saçınıza en uygun rengi tercih etmelisiniz. Toppik piyasada siyah, beyaz, kızıl, sarı ve kahverenginin tonlarında bulunuyor. Bu renk çeşidinin arasından, saçınız ile en uyumlu olanı seçmek için yakın çevrenizden ve kuaförlerden destek alabilirsiniz.

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir-10

Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Nedir? Saçları Nasıl Gürleştirir ?

Luis Bien tarafından müşterilerine sunulan Saç Dolgunlaştırıcı Sprey, saçın yapısında bulunan keratin proteininden oluşuyor. İçeriğinde ipek liflerini de bulunduran Saç Dolgunlaştırıcı Sprey, bu sayede keratinin saç telleriyle bütünleşmesini sağlıyor ve saça dolgunluk veriyor.

Dolgunlaştırıcı etkili saç spreyi doğal kaynaklı keratin ve ipek liflerinin birleşimi saçın görüntüsünü doğal bir şekilde dolgunlaştırırken, doğal içeriği sayesinde saçınıza da bakım yapıyor.

sac-dolgunlastirici-sprey-mobil

Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Saç Dolgunlaştırıcı Spreyi kullanmadan önce birkaç saniye sallamanız gerekiyor. Böylelikle Spreyin içeriğindeki doğal bileşenler saçınıza uygulanmaya hazır hale geliyor.

Daha sonrasında dolgunlaştırmak istediğiniz alana doğru 10-15 cm mesafeden dairesel hareketlerle az miktarda spreyi uyguluyorsunuz.

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir-6Spreyi uyguladıktan sonra uygulanan bölgeyi 15 saniye boyunca saç kurutma makinesi ile kurutuyorsunuz ve saç fırçası ile şekillendiriyorsunuz.

Sonrasında seyrek bölgelerin dolgunlaştığını saçınızın görünümünün değiştiğini dolgunlaştırıcı etkili saç spreyini uyguladıktan sonra görebilirsiniz.

Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Yağmur ve Terlemede Akar mı?

Luis Bien, Saç Dolgunlaştırıcı Spreyi nanoteknolojiktir. Yani içeriğindeki çok ince ve mikronize lifler sayesinde saçınızla bütünleşir ve yağmura terlemeye karşı dayanıklı bir dolgunluk verir. Böylelikle Saç Dolgunlaştırıcı Spreyi yağmurda ve terlemede boya gibi akma yapmaz. Tabii yukarıdaki kullanım talimatlarını tam olarak uygulamanız gerekiyor. Ayrıca saçınızla oynamanız da önerilmiyor. Yağmura ve terlemeye karşı dayanıklı sprey, ellerinizle oynamanıza karşı dayanıklı değil ! Sonuçta toppik gibi kozmetik ürünü dimi ama saçınızla oynamamanız saçınızın şeklinin bozulmaması için yararlı olacaktır 🙂

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir-6

Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Bir İlaç mı Saç Çıkarıcı mı?

Saç Dolgunlaştırıcı Spreyin böyle bir iddaası tabiî ki de yok. Saçınızı çıkartırız demiyor Luis Bien. Dermatolojik olarak onaylı olan sprey, saçınızda herhangi bir dökülme ya da alerji de yapmıyor. Yukarıda dediğimiz gibi kozmetik ürün ve bunu saç makyajı olarak görebilirsiniz. Saçınızı dolgunlaştırıyor, dolgun görünüm veriyor. Adı üzerinde Saç Dolgunlaştırıcı, “Gürleştirici” Değil! Eğer saçınız çıkmıyorsa saç çıkarmaya yardımcı ürünleri de var Luis Bien markasının..

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir

Hangi Renk Saç Dolgunlaştırıcı Sprey Kullanmalı?

Saçınıza bir makyaj ürünü kullanırken amacınız elbette ki saçınızın  doğal ve dolgun bir görüntüye kavuşması. Luis Bien, Saç Dolgunlaştırıcı Spreyi piyasaya 4 renk seçeneğiyle sunuyor. Gri, siyah, sarı ve kahverengi olarak renk seçenekleri bulunan Saç Dolgunlaştırıcı Spreyi bu dört renkten birini seçerek kullanabilirsiniz. Eğer saç renginizin tonu ürünün rengiyle bire bir tutmuyorsa örneğin: yer yer siyah saçlara sahip ama çoğunlukla kır saçlıysanız “gri” ve “siyah” saç dolgunlaştırıcıları birlikte uygulayarak renk tonunuza uygun bir renk yakalayabilirsiniz aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi. Yani bu 4 renk seçeneğinin yanı sıra ara renkleri de Luis Bien markası çalışanlarına danışarak saçınıza uygulayabilirsiniz  🙂

toppik-sac-dolgunlastirici-sprey-nedir-1

Toppik ve Luis Bien gibi piyasada bir çok saç dolgunlaştırıcı ürün bulunuyor. Biz sizler için öne çıkan yurt dışı menşeili Toppik’i ve %100 Türk Sermayeyle kurulan Luis Bien’in Saç Dolgunlaştırıcı Spreyini değerlendirdik artık karar sizlerin..

Sağlıklı ve Güzel Günler için Blog yazılarımızı takipte kalın 🙂

M. Enver Sözen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir